1. 2. 2023

V dňoch 23. až 27. januára 2023 sa študenti kvinty, kvarty a tercie zúčastnili lyžiarskeho kurzu v Skalke pri Kremnici. Týždeň nezabudnuteľných zážitkov s nimi prežili aj pán profesor Ferik a pani profesorky Horňáková, Baumannová a Pečimonová. Hneď prvý deň boli študenti rozdelení do štyroch družstiev podľa ich zručností na lyžiach. Počas večerov si každá trieda pripravila zábavný program pre ostatných. Okrem lyžiarskych schopností sme sa zdokonaľovali aj v tanci počas večerných diskoték, ktoré sme si užili aj s našimi vyučujúcimi. Na konci lyžiarskeho kurzu vedel každý zo zúčastnených lyžovať, či sa zdokonalil v technike, takže tento kurz považujeme za veľmi úspešný. Myslíme si, že každý jeden žiak neprišiel domov len s lepšími zručnosťami na lyžiach, ale aj s novými priateľstvami a nádhernými nezabudnuteľnými zážitkami.

• Okresné kolo Olympiády v anglickom jazyku

26. 1. 2023

Aj naši žiaci sa zúčastnili okresného kola olympiády v anglickom jazyku a sme hrdí na ich výkony a umiestnenia:Aneta Stančiaková zo sekundy získala 2. miesto v kategórii 1A,Júlia Šedivá z kvarty získala 3. miesto v kategórii 1B,Aneta Gučková z II.A získala 1. miesto v kategórii 2A,Adrian Oliva zo IV. A získal 1. miesto v kategórii 2B aTomáš Fitala z III.A získal 1. miesto v kategórii 2C2.Ďakujeme za reprezentáciu a želáme veľa šťastia v krajskom kole v Trnave, ktoré prebehne 16. februára 2023.

• Olympiáda v nemeckom jazyku

19. 1. 2023

Dňa 18. 1. 2023 sa konalo okresné kolo Olympiády v nemeckom jazyku s nasledovnými výsledkami:

13. 1. 2023

Dňa 8.12. 2022 sa konalo školské kolo Ekonomickej olympiády, ktoré organizuje INESS – Inštitút ekonomických a spoločenských analýz. Do online testovania sa zapojili študenti tretieho a štvrtého ročníka spoločenskovedného semináru. Na prvom mieste sa umiestnili traja študenti s rovnakým počtom bodov – T. Fitala (III.A), M. Hricová a M. Švrček (obidvaja IV.B). Týchto študentov doplní ešte štvrtý v poradí T. Pollák (IV.B) a spoločne nás budú reprezentovať v krajskom kole, ktoré sa bude konať 30.1. 2023 na Univerzite sv. Cyrila a Metoda Trnave. Všetkým študentom ďakujeme za účasť a postupujúcim želáme veľa šťastia v krajskom kole.

• Predvianočná Viedeň

21. 12. 2022

Čaru predvianočnej Viedne neodolala ani druhá výprava z nášho gymnázia, a tak sa v mrazivý pondelok 19. 12. vybrali oktaváni a terciáni doplnení o prvákov a kvintánov potešiť svoje zmysly krásami a vôňami metropoly susedného Rakúska. Najskôr navštívili čokoládovňu Hauswirth, pozreli si film o histórii rodinnej firmy, nazreli do výroby naobľúbenejšej sladkosti na svete a odišli obťažkaní sladkými darčekmi pre svojich blízkych z podnikovej predajne. Potom sa presunuli do centra mesta, pozreli si spolu so sprievodkyňou najznámejšie pamiatky a podvečer sa presunuli na vianočné trhy pri radnici. Výlet sa napriek naozaj mrazivému počasiu veľmi vydaril a gymnazisti dorazili večer domov síce vymrznutí, no najmä plní emócií a spoločných zážitkov.

• AIESEC

20. 12. 2022

V piatok 16. 12. 2022 sme mali na našej škole zaujímavú návštevu. V spolupráci s AIESEC (najväčšia medzinárodná študentmi riadená nepolitická nezisková organizácia, ktorá združuje študentov a čerstvých absolventov vysokých škôl v 110 štátoch sveta) sme usporiadali sériu zaujímavých diskusií s 2 ešte zaujímavejšími ľuďmi – Thaliou (VŠ študentkou psychológie) z Belgicka a Jayantom (národným projektovým manažérom) z Indie.

• Školské kolo Pytagoriády

12. 12. 2022

Vo štvrtok 8.12.2021 sa uskutočnilo školské kolo Pytagoriády. Súťaž sa konala v online režime.

Súťažiaci, ktorý z 15 zadaných úloh vyrieši správne aspoň 10, sa stáva úspešným riešiteľom, a zároveň získava dodatočné body za čas. Úspešní riešitelia ďalej postupujú do okresného kola.

V kategórii P6 sa zúčastnili všetci žiaci prímy, pričom až 11 z nich boli úspešnými riešiteľmi.

• Majstrovstvá šachu

6. 12. 2022

Dňa 28. 11. 2022 sa v Skalici konali Majstrovstvá okresu v šachu pre stredné školy. Našu školu reprezentovali žiačky z I.A: Kristína Dubanová, ktorá sa umiestnila na 1.mieste a Adela Hránková, ktorá skončila na 2. mieste. Srdečne blahoželáme!

• Finnkvíz
          • Finnkvíz

5. 12. 2022

Dňa 23. novembra 2022 sa študenti kvinty, sexty a II.A zapojili do testovania finančnej gramotnosti a absolvovali Finnkvíz. Testovanie prebehlo v tento deň na celom Slovensku. V Trnavskom kraji sa zapojilo do súťaže viac ako 500 študentov a z našej školy 59. Najlepší výsledok z našich študentov dosiahol Matiáš Šimonovič z kvinty, v rámci kraja bol ôsmy. Druhý najvyšší počet bodov mal Richard Renováček z II.A, ktorý bol deviaty na kraji. Tretí najlepší školský výsledok mal Ondrej Janota z II.A, v rámci kraja bol trinásty. Môžeme povedať, že naši študenti obstáli nadpriemerne, pretože až 53 ich získalo potrebný počet bodov a stali sa úspešnými riešiteľmi. Blahoželáme tým, ktorí sa umiestnili na popredných miestach a veríme, že vedomosti, ktoré majú budú rozvíjať a využijú ich v produktívnom živote.

• Školské kolo Olympiády ANJ

30. 11. 2022

V minulých dňoch aj na našej škole prebehlo školské kolo olympiády v anglickom jazyku. V jednotlivých kategóriách to bolo naozaj veľmi vyrovnané a napínavé, konečné výsledky sú nasledovné: