• Novinky

• Župná olympiáda

4. 5. 2022

V dňoch 28.-29.4.2022 sa konala Župná olympiáda SŠ v Trnave. Z našej školy postúpili družstvá chlapcov i dievčat vo volejbale. Dievčatá bojovali v zložení A. Lániková, E. Batková, M. Bajcarová, K. Míšaná, T. Kračmerová, K. Komínková, T. Horáková a obsadili pekné 3. miesto. Družstvo chlapcov v zložení D. Ptáček, Š. Kos, M. Horváth, P. Horvát, P. Schwach, J. Budinský, P. Tkačenko, F. Kajánek obsadili konečné 5. miesto.

• Majstrovstvá okresu vo florbale žiakov ZŠ

2. 5. 2022

Dňa 25.4.2022 sa uskutočnili majstrovstvá okresu vo florbale žiakov ZŠ. Bolo prihlásených osem družstiev, ktoré boli rozdelené do dvoch skupín. Naši chlapci odohrali výborné zápasy a svojou bojovnou hrou dokázali vyhrať skupinu. Výbornú hru predviedli aj vo finále proti družstvu ZŠ Mallého, ktoré porazili 1:0. Zaslúžene sa stali víťazmi okresného kola a postúpili na majstrovstvá kraja, ktoré sa budú konať 13.5.2022 v Piešťanoch.

• DEŇ NARCISOV

2. 5. 2022

Deň 28. apríl 2022 sa po dvojročnej pauze spôsobenej koronou opäť niesol v znamení podpory Ligy proti rakovine. Tá usporiadala tradičnú zbierku, symbolom ktorej je narcis. Tento rok sa do nej zapojili i naši septimáni, ktorí od ráno do neskorých popoludňajších hodín po celom meste i okolitých obciach obetavo vyberali príspevky verejnosti venované obetiam i výskumu tejto zákernej choroby.

• Baterky spojili škôlku a gymnázium

29. 4. 2022

Naši kvartáni Adriana Grebáčová, Tomáš Hyža a Martin Kočárik si v rámci projektu Elektroodpad Dopad 5 pripravili vzdelávaciu aktivitu Buď eko-hrdina pre skalických predškolákov v MŠ Hviezdoslavova. Objasnili im, že elektrozariadenia sú nebezpečným odpadom a hravou formou si aj zasúťažili. Okrem témy elektroodpad im pripomenuli, že papier je dobré používať z oboch strán alebo aj to, že namiesto plastových vecí môžeme používať iné ekologickejšie varianty.

• Celoštátne kolo Olympiády ľudských práv

20. 4. 2022

Dňa 7. apríla 2022 sa konalo online Celoštátne kolo Olympiády ľudských práv. Celoštátneho kola sa napokon zúčastnilo 63 študentiek a študentov z celého Slovenska. Súťažiaci boli žrebovaním rozdelení do štyroch postupových skupín. Z každej skupiny postupujú traja súťažiaci do veľkého finále. Naše gymnázium v postupovej skupine č. 2 reprezentoval študent septimy Tobias Valúch, ktorý sa umiestnil na 6. mieste. Tobiasovi blahoželáme a ďakujeme za reprezentáciu školy.

• Krajské kolo SOČ

12. 4. 2022

Dňa 1. apríla 2022 sa uskutočnila krajská prehliadka SOČ v odbore umenie a kultúra. Naša študentka Pavlína Barbaričová zo IV.A so svojou prácou ziskala 2. miesto a zaistila si tak postup do celoslovenského kola.

Srdečne blahoželáme.

• Dejepisná súťaž študentov gymnázií SR a ČR

12. 4. 2022

V stredu 6. apríla 2022 sa v Trnave uskutočnilo KK Dejepisnej súťaže študentov gymnázií SR a ČR, ktorej sa už niekoľkýkrát zúčastnili aj študenti našej školy. Aktuálne je do súťaže zapojených 333 slovenských a českých škôl. Tohtoročnou témou bola Druhá svetová vojna v Európe 1939 – 1945. Našu školu v KK reprezentovali študenti III. B Monika Hricová a Jakub Romančík a študent III.A Marek Klena. Náš tím obsadil veľmi pekné 5. miesto.

• Úspechy našej školy v biologických súťažiach

8. 4. 2022

Jednou zo súťaží, ktorá prebehla v tomto období bola Biologická olympiáda. V krajskom kole dňa 23. marca našu školu reprezentovala Adriana Sojáková, žiačka 4.B triedy, ktorú pripravovala pani profesorka Mgr. Mária Vajayová. V projektovej časti svojou prácou o Živote včiel a ich význame pre človeka získala 1. miesto, a tým si otvorila cestu do celoslovenského kola, kde bude reprezentovať nielen našu školu, ale aj celý Trnavský kraj. Tu jej práca nekončila a dňa 1. apríla sa zúčastnila krajského kola SOČ v odbore pôdohospodárstvo. So svojou prácou opäť získala umiestnenie, a to krásne 3. miesto.

• Okresné kolo Pytagoriády

7. 4. 2022

V stredu 30.3.2022 sa online formou uskutočnilo okresné kolo matematickej súťaže Pytagoriáda. Našu školu reprezentovali viacerí študenti a niektorí z nich sa aj stali úspešnými riešiteľmi. V jednotlivých kategóriách boli úspešnými riešiteľmi títo študenti:

Kategória P6: Svetlana Špírková (2. miesto v okrese) a Vladimír Halás (delené 3.-4. miesto v okrese)

• Dnešný nákup = zajtrajší odpad (Rovesnícke vzdelávanie na skalickom gymnáziu)

30. 3. 2022

Viete, akú životnú púť prejdú naše mobily či iná elektronika, kým si ich kúpime? A viete, kde končia, keď ich nevytriedime správne? Naši študenti už áno.

V čase, keď maturanti v polovici marca písali maturitný test zo slovenského jazyka, naše druháčky Tamara Mrvová a Sára Ovečková vzdelávali svojich rovesníkov. Pomocou prezentácie, aktivity i kvízu priblížili študentom problematiku elektroodpadu. Študentky spolužiakom objasnili, že život elektroniky začína už ťažbou nerastných surovín, ktoré sú neobnoviteľné. Preto je dôležité vytriediť elektrozariadenia správne. Len tak môžu byť ekologicky recyklované, a tak získané vzácne kovy vrátené späť do obehu. Odovzdanie na správnu recykláciu tiež minimalizuje hromadenie odpadu na skládkach.